שתל דנטלי התשתית לשתלים ביום אחד

מרפאת דר. איל גפשטיין עוסקת בהשתלת שיניים ממוחשבת. משתל דנטלי ועד לשירותים המתקדמים והחדישים ביותר בתחום האסתטיקה הדנטלית ובריאות השן. אנו מבצעים הליך של שיקום הפה ביום אחד בעזרת שתלים ביום אחד ללא כאבים וללא זריקות. פנו אלינו במרפאת דר. גפשטיין לקבלת ייעוץ והערכה ראשונית חינם.

שתל דנטלי הבסיס לחידושים בתחום האסתטיקה הדנטלית

שתל דנטלי מהווה היום אלמנט בסיסי כמעט, כאשר יש צורך בהחלפת שן טבעית בשן תותבת. יש מקרים בהם ישנה פגיעה בשן יחידה שיש להחליפה. ולעומת זאת במקרים רבים פגיעה היא רחבת יותר ויש לטפל ביותר משן אחת בו זמנית.

בעבר היה נהוג לקבע שן יחידה בעזרת גשר לשיניים הצמודות לה, אולם בשנים האחרונות ולאור ההתפתחות הטכנולוגית בתחום השתלת השיניים, ניתן לבצע הליך של שתלים ביום אחד, במהירות יחסית גדולה ובדיוק אשר מונע את מרבית הסבל מהמטופל ומצמצם באופן משמעותי את משך ההחלמה.

כאמור בין אם מדובר הצורך בהחלפת שן אחת או מספר שיניים. שתל דנטלי הוא הוא הבסיס, התשתית להליכי שיקום דנטלי מורכבים אשר לרוב מתבצעים בעזרת השתלות שיניים ממוחשבת של שתלים ביום אחד.

סיבות וגורמים לצורך בשתל דנטלי

הסיבה הראשונה והנפוצה ביותר לצורך בשתל דנטלי, היא פגיעה קלינית בשן או בחך אשר כתוצאה ממנה או שהשן ניתקת מהעצם או שיש לעקור את השן על מנת למנוע נזק דנטלי נרחב יותר לחניכיים והעצם ובכך למעשה להציל במקרים מסוימים את השיניים "השכנות" לשן הפגועה.

במקרים נדירים יותר יש לעקור שיניים כאשר בתהליך ההתפתחות והצמיחה נוצרת צפיפות והשיניים אינן יכולות לגדול ישר. או שכמה שיניים צמחו בצורה כה עקומה שלא ניתן לישרן בהליכים המקובלים ויש לעוקרן ולבצע הליך של שתלים מרובים על מנת לשקם את הפה.

גרום נוסף לצורך בשתל דנטלי הוא בפגיעה פיזית חיצונית אשר גורמת לערעור האחיזה של השן בעצם והשארתה רופפת, מתנדנדת או אפילו עקירתה מהמקום כתוצאה מפגיעה פיזית חיצונית. גם כאן לפנינו מצב שבהליך שיקום הפה ובעיקר שיקום האסתטיקה הדנטלית יוצב שתל דנטלי במקום השן החסרה.

במקרים של שיקום אסתטי של הפה כתוצאה מפגיעה חיצונית ניתן לבצע שתלים ביום אחד אשר מתבצעים בעזרת השתלה ממוחשבת ומובילים לאפשרות של שיקום הפה ביום אחד.

סיבה אחרונה שנציין הנה כניסה להליכי שיקום הפה ביום אחד הנובעים מהחלטה להיעזר בשתלים ביום אחד כחלק מהליך של אסתטיקה הפה ולא בשל בעיות קליניות מידיות.

חשוב לנו לציין שלעתים כאשר ישנו עיוות במנשך או חוסר התאמה וסימטריה במערכת השיניים הן כתוצאה מצמיחה טבעית והן כתוצאה מפגיעה חיצונית עלול הדבר להוביל להחרפה משמעותית והחמרה במבנה הלסת והמנשך.

גם כאשר לא קיימת בעיה קלינית מידית. אנו ממליצים ליצור קשר ולקבוע פגישת ייעוץ לגבי האפשרות לעבור הליך שיקום דנטלי. במידה ומתעוררות ספקות לגבי תקינות המנשך ובריאות השיניים.

פנו אלינו למרפאת דר. גפשטיין לקבלת ייעוץ ראשוני הערכה והכוונה חינם לגבי השתלת שיניים ביום אחד ללא כאבים או רדמה

חזור למאמרים