לא מצאתם משרה מתאימה באתר? כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.

עבודה מועדפת

הנה חלפו להם שלוש שנים של שירות צבאי בהם למדתם והגנתם על ארצנו בגבורה! עכשיו אתם יוצאים לחיים האמיתיים לעצמאות ולחופש, ומה שנשאר עכשיו זה לחשוב מה השלב הבא בחייכם: לעבור לדירה משלכם, או להמשיך לגור עם ההורים, האם אתם רוצים להתחיל ללמוד, להתחיל לעבוד או אולי בכלל לטוס לחו"ל!

רוב החיילים המשוחררים מתחילים לחפש עבודה מועדפת כדי לקבל מענק מהמדינה, מענק זה ניתן לחיילים משוחררים אשר שירתו בשירות חובה או עשו שירות לאומי ועבדו בעבודה מועדפת במשך 150 יום באחד מהתחומים המוכרים כמזכים במענק. גובה המענק כיום עומד על 9,550 ש"ח, והנו מאפשר לכם התחלה טובה באזרחות, אם זה ללימודים או לטיול אחרי צבא.

את העבודה המועדפת יש להתחיל בשנה הראשונה לשחרור ולסיים עד שנתיים מסיום הצבא. מי שעשה שירות לאומי במקום צבא גם זכאי לקבל מענק זה.

המקומות הרווחים בעבודה מועדפת הם תחנות דלק, אתרי בנייה, בתי מלון, מאפיות ומפעלים, ועוד. למרות שעבודות אלו לא בדיוק נראות כקריירה אידאלית, רוב החיילים המשוחררים כן בוחרים לעבוד בעבודות אלו וחלקם גם מחליטים לעשות קריירה בתחומים אלו, לדוגמה בתחנת דלק אחרי תקופה מסוימת אם אתם מראים רצינות אתם יכולים להתקדם ולהיות אחמ"ש ולאחר מכן להתקדם ולהיות מנהל תחנה או זכיין. כמובן שיש ללמוד מנהל עסקים כדי להיות זכיין.

בבית מלון יש תפקידים רבים בעלי משמעות כגון: רכש, קבלה, סו-שף ועוד, אם תפקידים אלו מעניינים אתכם, אתם יכולים ללמוד מלונאות, ושם תוכלו לרכוש את הכלים החשובים בתחום המלונאות, אשר יסייעו לכם בניהול נכון של העסק.

אם אתם תבחרו לעבוד במאפיות, שם תוכלו לרכוש ידע קולינרי רב בתחום האפייה. תוכלו לקבל הכשרה מקיפה ומקצועית, ובהמשך ניתן יהיה להתקדם בקריירה זו לעבר לימודי קונדיטורים וכדומה, ועם הזמן גם לפתוח עסק משלכם.

אופציה נוספת לעבודה מועדפת היא בחו"ל, כאשר סוגי העבודות המוצעים הם מכירות, הובלות ועוד. בשניהם העבודה קשה מאוד אבל אתם נהנים מעצמאות מלאה ויש לכם גם את האופציה לטייל ולהרוויח כסף. רוב העבודות הללו הן עבודות קשות שעומדים שעות על הרגליים. היופי שאתם מפתחים יכולות פיזיות ומכירתיות שלא ידעתם שיש לכם. את התשלום מקבלים כל שבוע במזומן (ברוב המקומות). ענף המכירות הוא הגדול ביותר בתחום העבודות בחו"ל כאשר היעד הפופולרי ביותר הוא ארה"ב. רוב המכירות הן בקניונים גדולים ואם אתם תותחים במכירות אתם יכולים להרוויח המון כסף וכשתחזרו לארץ תוכלו לממן לעצמכם את הלימודים ללא עזרה מההורים.

מחפשים עבודה מועדפת? job-hr קדימה לעבודה.

חזור למאמרים