לא מצאתם משרה מתאימה באתר? כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.

הכנת קורות חיים

אז החלטתם שהגיע הזמן להתחיל לחפש עבודה חדשה. עקב תחרות אדירה בשוק העבודה כתיבת קורות החיים צריכה להיות נכונה ויעילה. לקורות חיים חשיבות קריטית למציאת עבודה המתאימה לך ולכישורך.

קורות החיים הם בעצם כרטיס הביקור שלך בשוק העבודה מול מעסיקים פוטנציאליים שונים, ולכן חשוב להדגיש ולהבליט את היכולות שלך בצורה המושכת את העין. קורות החיים, כשמם, כן הם מיועדים לספק תקציר למעסיק מי אנחנו ומה עשינו עד היום, ולכן כל פרט חשוב.

כתיבת קורות חיים היא משימה לא קלה ואף מתישה, בכתיבת קורות החיים אנו מתבקשים לציין תאריכים היסטוריים שונים כגון השנים בהם סיימנו את לימודי התיכון, ובאיזה מגמה היינו, תאריך הגיוס לצבא ואיזה קורסים עשינו בזמן השירות ובאיזה תפקיד היינו, ישנם מקומות עבודה שמתייחסים ברצינות רבה לשירות הצבאי ואף יכולים לשלול אדם אשר לא שירת בצה"ל. תאריך לימודי התואר הראשון, השני וכו`, וכמובן ניסיון תעסוקתי ועוד. המבוגרים שבינינו לעתים מתקשים לזכור תאריכים ובאיזה שנים הם סיימו את תיכון וצבא ולכן מומלץ לרשום בערך את השנים ולדאוג שלא יהיו פערים בין סיום הצבא לתחילת הלימודים באוניברסיטה/ מכללה.

להלן סדר כתיבת קורות חיים:

פרטים אישים: שם + שם משפחה, תאריך לידה, מספר תעודת זהות וכן הלאה.

השכלה: שנים שבהם למדת בתיכון, אוניברסיטה / מכללה וקורסים אם יש.

שירות צבאי: הגדרת תפקיד + דרגה, מסגרת התפקיד, תכונות שנדרשו למילוי התפקיד.

ניסיון מעשי.

מיומנויות נוספות.

תחביבים.

על עצמך באופן אישי - רצוי לכתוב ממוקד ותמציתי.

חשוב לציין, כי יש להתאים את הקורות חיים לתפקיד אליו אתם מגישים את הקורות חיים. כמו-כן, יש לדאוג שאין שגיאות כתיב והכי חשוב שאתם תהיו שלמים עם הכתוב. דבר נוסף, לא להגזים בכתיבה ולפרט יותר מידי - אל תשכחו שהמעסיק צריך לעבור על כ-40 קורות חיים בחודש לאותו תפקיד או תפקידים אחרים ואין להם זמן לקרוא ולהתמקד בכל אחד מהקורות חיים, ועל כן מתבצעת סריקה מהירה וכאן החשיבות של תמציתיות והדגשה של החשוב ביותר עבור המעסיק המעיין בקורות החיים שלכם.

ישנם המון אתרי אינטרנט המאפשרים לך לכתוב קורות חיים ללא עלות או בעלות סמלית, ברובם אתה צריך להירשם לאתר ולהזין את הנתונים, המערכת מכוונת אותך לסדר הנכון של כתיבת קורות החיים, בסוף התהליך המערכת מייצרת עבורכם את הקובץ של קורות החיים.

הדבר האחרון הוא לאחל לכם בהצלחה

מצוות job-hr קדימה לעבודה

חזור למאמרים