פנסיון לכלבים

הכלב שלכם לא יכול ליהנות מפעילות אונליין... השאירו אותו לפעילות יומית בפנסיון כלבים

פנסיון כלבים יומי או תקופתי להתמודדות גם עם הסגר הקורונה

פנסיון כלבים להסגר הקורונה - מענה חשוב לכלבים, שבעליהם אינם יכולים לספק את צורכי הפעילות שלהם, בימי הריחוק החברתי והסגר הקורונה. עם קצת אמפטיה אנו בעלי הכלבים צריכים להבין שהכלבים שלנו חיים באופן תמידי בריחוק חברתי.

פנסיון לכלבים

החיים בבית סגור או דירה סגורה, במשך מרבית שעות היממה, הוא נחלתם של מרבית כלבי הבית גם בימים כתיקונם. שהייה של יום או מספר ימי חוויה ופעילות, בפנסיון כלבים שבו יקבלו מנת פעילות יומית גדושה בתוספת חיי חברה כלבית תוססת. הוא מתנה ראויה לכלבכם האהוב לא רק בימי הסגר קורונה.

למה לכלב השקט והצייתן שלי מגיע להישלח לפנסיון לכלבים? כן, גם הפעילים ביותר שבין כלבינו מתרגלים לחיי השגרה שלהם בסופו של דבר. על אחת כמה וכמה השקטים שביניהם.

אולם זאת עובדה ידועה שגם השקטים בכלבים מתעוררים לתחייה בנוכחות כלבים דומים להם. גם הכלבים הקטנים והביתיים ביותר מגלים עניין במפגש חברתי עם כלבים שדומים להם בגודל וטמפרמנט.

חיי בית כלביים או פעילות חברתית ספונטנית בפנסיון כלבים

נכון שכלבים רבים שחיים שנים ארוכות בבית מתרגלים ומתחברים לבני המשפחה ומפיקים הנאה ממשחק ושהייה בחברתם. אולם אין בכך לשמש כתחליף לפעילות ספונטנית בין הולכי על ארבע.

אחרי שנים ארוכות של הסגר ביתי יומיומי. לאחר המתנה של יום שלם לעיתים, יציאה לשעת טיול במקרה הטוב (במרבית המקרים כלבי הבית זוכים להרבה פחות מכך - סיבוב בוקר וסיבוב ערב….), חוזר הכלב הביתה ומתפקד בהתאם לדרישות, לדרך שבה הורגל ואולף להתנהג בבית.

למעשה חדוות המשחק הספונטני שאנו מכירים, כחלק מאופיים של כלבים צעירים, נעלם ונטייתם לפעילות ושובבות נכחד על ידי אילוף ואילוצי היומיום שלנו בני האדם. גם אם הכלב גדל בחברת ילדים (בני גילו…) בבית או דירה. בשלב כלשהו במוקדם או מאוחר, הילדים עוברים לפעילויות שבהן הכלב אינו יכול לקחת חלק.

לעיתים זאת תקופת משבר עבור הכלב אשר באופן טבעי, כמצופה, נותר בפינתו בייעודה ומחכה לזמני היציאה הקבועים שלו ואט אט מאבד את נטיותיו לפעילויות ספונטניות.

אנו מכירים את אותם כלבי בית, כאשר מוציאים אותם לטיול בטבע, בחוף הים או בכל מקום שבו עדיין ניתן לתת לכלב להסתובב ללא רצועה (כמעט ולא קיימים כאלה). פתאום הכלבים מתעוררים לחיים ומתמלאים עזוז והתרגשות מעצם היכולת להתנועעה באופן ספונטני.

פנסיון לכלבים
פנסיון לכלבים לא רק לתקופת הסגר של הקורונה

הסגר הקורונה מאפשר לרבים מאוהבי הכלבים לחוש, ואף להזדהות עם מה שעובר על כלבים משפחתיים בחיי השגרה הרגילים שלהם. גם בבתים שבהן משפחות עם ילדים חוות את סגר הקורונה יחד. כולם איש איש בתורו מתחילים לטפס על הקירות.... אנו יודעים שחלק משמעותי משעות היום עובר על בני הבית בתעסוקה אונליין.

כלומר איש איש והמסך שלו ולעיתים גם בילוי משפחתי בצפייה משותפת בטלוויזיה.
האם הכלב שלכם יכול לטפס על הקירות…? במרבית המקרים כבר לא. אולי כשהייה צעיר, היו לו התנהגויות אאוטינג של תסכולי שהייה ממושכת בבית. אולם שלא כמו הילדים וההורים כאחד הכלב אולף ואף הורגל שזאת היא מנת חלקו היומיומית.

אולי זה הזמן עבורנו לבחון מחדש את השהייה של הכלב שלנו בפנסיון כלבים? אולי פנסיון כלבים הוא לא רק הפתרון למצבים בהם אנו נאלצים להיעדר מהבית?

שהיית יום או מספר ימים, בפנסיון כלבים אשר מתמחה ביצירת הזדמנויות לפעילות ספונטנית ויזומה, בהתאם לאופיו של הכלב ונטיותיו היא משב רוח מרענן לכל הולך על ארבע. שהייה בפנסיון כזה יכולה להיות לא רק פתרון עבור בעליו של כלב, שמתכנן היעדרות ממושכת או קצרה מהבית. לעיתים שהייה בפנסיון כלבים ראוי לה שתהייה חלק מתוכנית הטיפול השגרתית בכלב.

גם בימי הסגר קורונה, אך גם בימי שגרה, שהייה בפנסיון כלבים ליום שלם או חלקו, יכול להיות עבור הכלב שלכם חוויה מסעירה ומעשירה. אנו מכירים מקרים רבים, בהם כלבים שהושארו לבילוי יומי בפנסיון איכותי, התמהמהו ואפילו גילו התנגדות להצטרף לבעליהם בסופו של "הביקור".

זה תמיד מצדיק את המחיר. תנו לכלבכם האהוב מתנה ללימי הסגר הקורונה או ימי שגרה.

חזור למאמרים