לא מצאתם משרה מתאימה באתר? כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.

5 סיבות למה כדאי להיעזר בייעוץ להורים כבר בגיל הרך

אנו מאמינים כי מומלץ להיעזר בייעוץ להורים בכל מקרה בו אתם ההורים חווים לאורך זמן תחושת מצוקה, חוסר אונים ו/או תסכול בהתמודדות עם הילד הרך

ייעוץ להורים זמין כיום גם בקבוצות הורים וגם בהדרכת הורים פרטנית

ריכזנו 5 סיבות למה כדאי להיעזר בייעוץ להורים כבר בגיל הרך כאשר אתם ההורים מתקשים לאתר את הדרך המתאימה ביותר להתמודד עם הקשיים שאתם חווים עם הילדים.
המאמר נכתב בלשון זכר אך לדעתנו לא קיים הבדל משמעותי בין עזרה בהדרכת הורים לבנים והורים לבנות.

גם קושי קטן ומתמשך עם הילד הרך יכול להוות אתגר לשינוי ולכן הדרכת הורים לגיל הרך היא לעיתים רבות בעלת מאפיינים מניעתיים.

עזרה להורים יכולה להגיע מגורמי משפחה ו/או חברים, אך ייעוץ להורים על ידי גורם מקצועי מיומן בעל הסמכה כבר בגיל הרך` עשוי לחסוך לכם קשיים ורגעי התמודדות שיחייבו שעות רבות של ייעוץ להורים בגיל מאוחר יותר.

5 סיבות למה כדאי להיעזר בייעוץ להורים כבר בגיל הרך

מצבים בהם כדאי להיעזר בייעוץ להורים כבר בגיל הרך

אלה הם רק דוגמאות של מצבי התמודדות הורית כבר בגיל הרך אשר בהם מומלץ להיעזר בגורם בעל ניסיון בהדרכת הורים.
ההתמודדות ההורית היא אינו דבר חולף והיא נמשכת במרבית המקרים לאורך שנים ארוכות.

לכן הניסיון מראה כי ככל שמקדימים ונכנסים למסלול התמודדות יעיל ותורם בשלב מוקדם יותר הדרך לפתרונות יכולה להיות פשוטה וקצרה יותר גם היא.

לא בהכרח כל קושי שההורים חווים בהתמודדות עם ילדם הרך מחייב התערבות של הדרכת הורים אך במקרים רבים גם הורים לילד שיש לו אחים בוגרים יותר נתקלים במצבי התמודדות בלתי מוכרים המחייבים עזרה להורים.

מובן כי כאשר מדובר בילד ראשון אזי האתגר ההורי הוא גדול אף יותר ומחייב התגייסות מלאה להתמודדות עם התוספת החדשה לתא המשפחתי.

גם אם הילד הוא "נוח", "רגוע", "ישן כמו שצריך", "אוכל כמו שצריך", ורק "לא מצליח להירדם"... שוכב במיטה ער ו"מזעיק" את ההורים כל כמה דקות…..
ייתכן ויש לכם סיבה לפנות להדרכת הורים פרטנית.

ושוב נדגיש כי התמודדות עם כל אחד מהמצבים שיוזכרו להלן בגיל המוקדם ביותר יכול לצמצם משמעותית את המשאבים אשר תיאלצו להפנות להתמודדות עם המצב בגיל מאוחר יותר.

5 סיבות למה כדאי להיעזר בייעוץ להורים כבר בגיל הרך

דוגמא ל-5 סיבות למה כדאי להיעזר בייעוץ להורים כבר בגיל הרך

1- "סדר יום" - בעיות שינה וערות בגיל הינקות ובגיל הרך

הציפייה מכל תינוק היא שהוא יאכל וישן לפי לוח זמנים צפוי פחות או יותר מבחינת שעות היום.

כאשר הילד חווה קשיים חוזרים ונשנים של הירדמות, התעוררויות והפסקות שינה, רק רוצה להיות עם הורה, רק רוצה לשתות, מפחד מהחושך, האחים מפריעים וכו`

2- קשיים התנהגותיים בעיית גבולות, ויסות רגשי, אלימות בבית ובחוץ

התמודדות עם אתגרים הנובעים מקשיים בהתנהגות יכולים להופיע כבר בגיל הרך ביותר ולעורר תסכול הורי ותסכול של הילד כאחד.
אם אתם ההורים חווים מצוקה וחוסר יכולת להתמודד עם גילויי התנהגות שאינם מקובלים של ילדכם מומלץ לבחון ייעוץ להורים על ידי גורם מקצועי.

3 - קושי בתהליך גמילה מחיתולים ו/או חזרה להרטבה

עיכוב משמעותי בתהליך הגמילה מחיתול יכול לעורר התמודדויות יומיומיות ואף עימותים בין הילד להורים, בני משפחה אחרים ו/או גורמים מטפלים (גננות וכו`).

תהליכי התמודדות אלה יכולים להיות בעלי השלכות ארוכות טווח ולגרור מצבי איפוק קיצוניים עם השלכות בריאות מידיות אך גם השלכות רגשיות ארוכות טווח.

4 - קושי בהתמודדות עם שינויים בהרכב המשפחתי

שינויים בהרכב המשפחתי יכולים לעורר קשיים ממשיים בהסתגלות והתמודדות עם מצב חדש שהילד לא תמיד מבין ועוד יותר מכך אינו מקבלו.

דוגמאות למצבי שינוי בהרכב המשפחה אשר דורשים מתן תשומת לב מיוחדת ולעיתים הנחיית הורים:
הופעת אח קטן, גירושים, אובדן של בן משפחה (סבא סבתא ואפילו בן משפחה חולה חס וחלילה), תוספת של חיית מחמד או אובדן חיית מחמד וכו`.

5 - קשיי התנהגות הנוגעים להתמודדות עם אחים

אלה יכולים להיות הקשיים אותם חווה ילד כבר מגיל צעיר ביותר בתהליך הניסיון למקם עצמו במערכת המשפחתית.
מריבות בין אחים יכולות להיות לעיתים גורם לערעור המערכת המשפחתית כולה ולהיווצרות של מתחים לא רק בין הילדים אלה גם בין ההורים.

התמודדות יעילה עם מצבים אלה כבר בגיל צעיר יכולה לתרום משמעותית ליחסים הבינאישיים בתוך המשפחה גם בעתיד הרחוק, הן ליחסים בין הילדים והן ליחסים עם ההורים.

אלה הם רק דוגמאות, במציאות יש הרבה יותר מ- 5 סיבות למה כדאי להיעזר בייעוץ להורים כבר בגיל הרך.

אם אתם חווים תחושה של מצוקה סביב ההתמודדות עם הילדים שלכם סביר מאוד כי ייעוץ להורים - אתם! בשלב המוקדם יחסוך מילדכם קשיים רבים בהמשך הדרך.

חזור למאמרים